Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201220132014201520162017
NOC*NSF48.685.00044.358.00037.682.00035.964.00055.238.000 
DOEN33.842.09431.776.77731.241.41032.416.00037.175.00031.961.000
Prins Bernhard Cultuurfonds21.170.69619.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485
Oxfam Novib20.548.00016.975.00015.111.00013.525.00013.500.00015.997.000
Oranje Fonds20.053.63630.165.23320.049.80919.611.87520.308.69720.556.668
UNICEF Nederland15.869.00013.515.00014.411.00016.276.00015.456.00013.526.000
Natuurmonumenten14.530.00015.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000
WNF13.525.00013.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000
Artsen zonder Grenzen13.500.00013.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000
Kansfonds10.512.07910.321.64610.444.87117.406.28410.333.30010.414.253
VluchtelingenWerk Nederland10.063.0009.595.00010.086.00011.153.00012.259.00010.950.000
vfonds9.161.2069.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707
Rode Kruis5.982.0005.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000
Humanitas5.424.6974.894.5956.949.7584.826.0516.610.6864.754.735
Het Rijksmuseum Fonds4.403.2453.563.4993.858.9543.671.1063.497.2564.017.254
Hivos4.090.0001.350.0002.869.0001.350.0001.350.0008.388.000
Cordaid4.022.0002.750.0002.700.0002.700.0004.985.0002.725.000
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.600.0003.690.7504.244.999
World Press Photo3.220.000502.015500.000500.000500.000500.000
Greenpeace3.050.0009.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000
Nationaal Fonds Kinderhulp2.866.7492.767.1792.963.7943.759.5154.386.4484.259.160
Stichting Vluchteling2.700.0002.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000
Plan International Nederland2.700.0002.700.0004.701.0003.150.0003.200.000 
Amref Flying Doctors2.612.4393.481.055925.000900.00010.875.000900.000
KWF Kankerbestrijding2.463.0002.949.0002.356.0002.462.0003.284.0002.777.000
Flevo-landschap2.396.216441.247454.308989.0363.381.402937.500
Natuur en Milieu2.395.8295.301.3822.891.2432.463.3331.931.0012.269.844
Terre des Hommes Nederland2.250.0006.973.0412.300.0006.164.1552.279.3542.308.065
Van Gogh MuseumNiet getoetst2.233.450     
IVN Natuureducatie2.137.3171.925.6312.057.6291.460.8751.368.4841.812.000
Liliane Fonds2.062.3162.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000
Nationaal Ouderenfonds2.002.0711.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190
Aidsfonds, St. OUDNiet getoetst1.988.793     
Vogelbescherming Nederland1.838.4011.820.4632.457.7352.690.5383.212.9973.377.295
Hartstichting1.837.6681.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030
Maag Lever Darm Stichting1.816.3331.620.2301.726.7202.041.5512.160.2441.946.000
Dierenbescherming1.816.0001.814.0001.812.0003.877.0002.146.0001.883.000
Mama Cash1.807.360900.000900.0001.589.550900.000 
Solidaridad1.779.1591.955.1002.700.5153.447.4011.501.7081.445.137
Johan Cruyff Foundation1.676.7251.693.7251.831.8931.954.0032.713.0672.569.050
MauritshuisNiet getoetst1.672.9001.669.8001.631.5001.642.900  
Rutgers1.661.5451.537.9541.400.5961.155.7601.222.290920.756
Groninger Landschap1.638.000938.000938.000938.000938.000938.000
Diabetes Fonds1.575.3051.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876
STOP AIDS NOW! (Merknaam Aids Fonds-STOP AIDS NOW-Soa Aids)Niet getoetst1.572.259     
Milieudefensie1.510.0031.735.8601.980.5492.164.4291.810.4012.194.775
Longfonds1.460.7421.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311
HandicapNL1.451.4111.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000
Hersenstichting1.442.6931.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623
ReumaNederland1.397.0001.357.0001.310.0001.104.0001.280.0001.210.000
Kinderpostzegels1.370.465344.184703.459813.960873.500984.170
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0001.350.0002.470.0001.380.086
Leprastichting1.350.0003.366.0001.350.0001.375.0001.350.000 
War Child1.350.0003.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656
Peace Parks Foundation Nederland1.350.0001.350.00015.747.7951.350.0001.350.0001.350.000
Nierstichting1.318.0001.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000
Zeeuwse Landschap1.284.0004.203.000861.000938.000938.000 
Simavi1.261.000926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000
KNCV Tuberculosefonds1.243.9321.183.4281.075.2701.066.7631.144.4391.273.916
Prinses Beatrix Spierfonds1.227.1681.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405
Nederlandse Brandwonden Stichting1.211.3431.023.4821.030.5331.032.1691.085.4161.065.008
Hendrick de Keyser1.200.0001.898.000601.0001.801.0001.202.0002.177.000
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding)1.190.051868.5291.106.680827.853  
MIND - Fonds Psychische Gezondheid1.187.6551.396.9231.141.2821.039.5361.216.9091.297.620
Dance4life1.147.750 500.000875.990922.513812.000
KrŲller-MŁller FondsNiet getoetst1.129.1371.093.2251.068.0451.021.5351.013.553 
Landschap Noord-Holland1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Fonds Slachtofferhulp1.114.2941.117.5151.926.6391.246.5771.577.5911.444.923
IUCN NL1.095.7551.055.681900.000900.0002.006.0101.633.277
Jantje Beton1.088.0191.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581
De Noordzee1.000.000     
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000938.000937.000938.0001.125.000
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500937.500
Utrechts Landschap937.500937.500937.500937.500938.000938.000
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500937.500
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000937.000
UAF924.850973.8471.098.5641.075.7691.187.3272.219.622
Save the Children916.434907.312900.0002.985.750900.000900.000
ICCO Cooperation900.0001.350.0002.830.6071.350.0001.350.000 
Max Havelaar900.000900.0001.882.314 1.475.850 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000900.000
MS Research704.554220.176529.947231.311230.130341.283
Fairfood InternationalNiet getoetst689.094877.746723.551500.000500.000 
De Hollandsche Molen604.370790.243649.146630.497609.116643.922
Free Press Unlimited572.776787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187
De Zonnebloem566.000548.0001.016.000601.000534.000761.000
Het Concertgebouw Fonds552.1171.098.007500.000695.6561.416.9911.754.680
Epilepsiefonds541.096806.747530.882642.065654.023799.453
Nederlands Cultuurlandschap530.965530.791500.702501.322831.097633.667
Krajicek Foundation510.5211.445.624417.336635.4552.351.872642.796
Fonds Gehandicaptensport503.929435.086405.903378.405452.241656.008
Dokters van de Wereld501.806501.585501.559841.888871.601811.125
Prins Claus Fonds500.000500.0001.080.0001.030.000500.000510.000
PAX500.000500.000500.0001.000.000789.8931.268.314
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000500.000625.000 
Wilde Ganzen500.000500.000500.0001.875.533650.626 
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000500.000
BiD NetworkNiet getoetst500.000500.000500.000500.000500.000 
ARK Natuurontwikkeling500.000900.0002.771.000925.000900.000900.000
The Hunger Project500.000500.000500.000931.648946.546899.324
Resto VanHarte500.000500.000500.000500.000894.8071.019.059
Openluchtmuseum500.000500.000500.000500.000382.5391.641.129
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Waddenvereniging500.0002.570.000500.000500.000500.000500.000
Right To Play500.000696.883712.596818.512614.816800.646
AAP500.000500.000500.0001.981.250500.000690.776
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000500.000949.782
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000500.000
De Vrolijkheid500.000500.000500.000500.000748.107652.135
FairWorkNiet getoetst498.735     
Make-A-Wishģ Nederland487.946419.657396.681417.740718.082503.703
Oogfonds483.849271.408283.352298.890308.977474.169
CliniClowns456.991346.195321.016282.115249.837222.012
Both ENDSNiet getoetst411.814438.167150.019   
Avalon FoundationNiet getoetst373.838349.841    
HeppieNiet getoetst314.531250.643220.207388.560  
NSGK283.000278.000272.000256.000264.000492.000
Natuur en Milieufederatie Utrecht246.905222.147157.694180.170220.818214.078
Natuur en Milieufederatie Drenthe229.141205.797165.781146.923124.839110.567
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)221.023226.703302.799361.055391.260494.853
Natuur en Milieu Overijssel214.188137.136140.897136.659142.239129.382
Nationale HoorstichtingNiet getoetst212.368208.210212.362218.875212.424 
Landschapsbeheer Zuid-Holland, St.Niet getoetst212.126187.500    
Milieufederatie Noord-Holland209.465136.024126.491122.119147.458139.642
Friese Milieufederatie203.817197.618181.044152.432159.769153.053
Lezen en SchrijvenNiet getoetst201.638201.121202.403202.131201.419 
Bas van de Goor Foundation201.024202.324205.979206.201205.416251.413
Alzheimer Nederland200.000200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813
Vrienden van het Joods Historisch MuseumNiet getoetst200.000200.000200.000   
Jeugdfonds Sport & Cultuur200.000200.000200.000297.202513.962472.914
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000200.000 
Landschapsbeheer FrieslandNiet getoetst194.170194.787187.500187.500158.124 
Landschapsbeheer FlevolandNiet getoetst187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschap Erfgoed UtrechtNiet getoetst187.500174.429187.500187.357  
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500187.500 
Stichting Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500187.500
Landschapsbeheer DrentheNiet getoetst187.500190.914187.499187.500187.500 
IKL187.500187.500187.500187.500187.500187.500
Landschapsbeheer Groningen187.475187.500187.500187.500187.500187.500
Natuur en Milieufederatie Groningen185.929132.030129.094107.930130.379179.063
Zeeuwse Milieufederatie182.069135.467112.808101.480112.336118.000
Natuur en Milieufederatie Flevoland178.834158.484117.939101.480112.336119.763
Brabantse Milieufederatie178.040166.545128.748139.960154.325154.035
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland177.146187.828139.013116.380161.688132.378
Natuur en Milieufederatie Limburg161.744161.499125.838104.125119.600119.469
Het Vergeten Kind158.014136.463286.966971.390996.5442.515.374
Gelderse Natuur- en Milieufederatie120.000118.000118.000118.000118.000134.420
Landelijke vereniging van WereldwinkelsNiet getoetst115.000115.000116.500   
Rijksmuseum van OudhedenNiet getoetst110.413351.917320.540299.960253.054 
Zeldzame Ziekten FondsNiet getoetst106.601100.000    
IFAW - International Fund for Animal WelfareNiet getoetst21.93620.32820.71616.03815.654 
KNRM8.0006.0005.0005.0004.0004.000
BataviawerfNiet getoetst7.4476.5184.7775.1845.160 
Europa Kinderhulp5.2576.1516.0315.9715.679 
Kind en Brandwond5.0264.5474.6924.5954.2813.979
DierenleedNiet getoetst1.682,201.957,50    
NVVSNiet getoetst1.546     
Trombosestichting7937364445.591850876
Kattenbescherming NederlandNiet getoetst751,50     
Fietsersbond253161996  
STRONiet getoetst243210    
Oud in AfrikaNiet getoetst238277    
SMHO      
Redding en Herstel      
Dutch-Lanka Friendship Foundation      
Bio-Kinderrevalidatie      
ActieZwerfhonden      
Burns Turiani      
Sjaak Pach Stichting      
Homeopaten zonder Grenzen      
International China Concern      
Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK)      
Friends for Life      
Breadline Africa      
Wycliffe Bijbelvertalers      
Tania Leon Studiefonds      
Sathiko SathNiet getoetst      
Bijbelschool de Wittenberg      
Los Cachorros      
Dutch American Police Department      
Natura Artis Magistra    443.043597.965
TWR      
Bake for Life      
Zeehondencentrum Pieterburen      
Spina Bifida Fonds      
De Hond Kan De Was Doen      
Interserve Nederland      
Kinderhulp Bodhgaya      
MISSIO      
Run4Schools      
Join for Joy      
ASAP      
Kinderhulp Afrika      
SFH Medical Support Group      
Wereldkinderen      
Zweli Foundation      
Isai Ma(i)yam      
Don Bosco Kinder Fonds      
International Campaign for Tibet      
COC      
Wetlands International    200.94842.336
Trees for All      
Hoogvliegers      
Federatie Paardrijden Gehandicapten      
MAF Nederland      
SOGK      
Dierenambulance Amsterdam  2.1481.1929.59913.864
Operatie Mobilisatie      
World of Wildlife      
Talent Foundation PvT      
SDSP (Duurzame Samenleving Papua Barat)      
STOPhersentumoren.nl     1.060
Rewilding Europe 905.758770.930607.012602.977671.660
Texels Museum      
Health Works     1.000.000
Pandilla Ontwikkelingshulp      
Inloophuis de Tweede Mijl      
Antwoord      
Child Support Indonesia      
Ushersyndroom      
Care4BrittleBones      
HomePlan      
World Animal Protection    700569
Children of Mexico      
Pax Kinderhulp      
Wakibi      
Eritrea Hagez      
Mensenkinderen      
Work with Nature      
Welzijn Kinderen van Bal Anand      
African Foundation of WonderNiet getoetst      
Mariamma      
SAC (Stichting Actie Calcutta)      
CHILD      
Vrienden van ARIE      
CMTC-OVM      
VBOK      
Blue Ribbon      
Wemos      
Vrienden v.h. Kinderoncologisch Centrum Nijmegen      
Evangelische Hogeschool      
Gave      
Familie Sponsorplan RoemeniŽ      
En Classe      
Ontmoeting      
ACNS Projecthulp      
Papoeajeugd naar SchoolErkenning aangevraagd      
Ajax Foundation      
MuziekPodium ZeelandErkenning aangevraagd      
Dierenopvangcentrum AmsterdamErkenning aangevraagd 1.4791.3921.2731.050850
Tesselhuus      
Vrienden van het Sophia    7.2132.424
Nativitas      
Compassion Nederland      
Gipsy Mission      
Apollos      
Look Good...Feel Better      
Gilles de la Tourette      
Hulp Oost-Europa      
Exodus Nederland      
El Fuego      
Stinafo 19.07728.08222.71846.88542.623
Villa Pardoes Fondsenwerving    230.5271.974
Ruud van Nistelrooy Foundation   262.463339.448311.522
Amara Foundation      
Sumbing Bibir      
Maya      
Biblionef Nederland      
Save Ethiopian Children      
MiM      
Hartsdromen.nl      
Achter de Regenboog      
Orange Babies      
Zwaluwen Jeugd Actie      
Mzamomhle      
Vrienden van het Elkerliek      
VOKK      
HALIN      
IBO-Nederland      
Jambo Hakuna Matata      
EducAIDed      
Collectieve IsraŽl Actie (of CIA)      
Akkaīs Ganzenparadijs      
Emerge Kinder FondsNiet getoetst      
De Samaritaan (SDS)Niet getoetst      
Streven doet Herleven      
AgapŤ      
Peerke Donders Stichting      
Vrienden van Amphia      
KidsRights     1.000.000
Stichting SAKO      
Sophia-Vereeniging      
Hart voor Kinderen      
Steun Emma Kinderziekenhuis AMC      
Open Doors      
Medical Checks for Children      
Happy Watoto      
ILD Care Foundation      
Jeugd met een Opdracht      
Ebenezer Operatie Exodus      
De Ster      
Dierenambulance Amersfoort e.o.      
Nederlands KankerFonds voor Dieren   5.5784.3413.876
Vrienden van de Mytyl-School AmsterdamNiet getoetst      
Stichting WOL      
OGO      
Vrienden Maasstad Ziekenhuis      
Learn! Foundation      
Mensen met een Missie      
Scholenproject Cambodja Rotterdam      
Familiehuis Daniel den Hoed      
Cizira Botan (CIBO)      
e-Learning for Kids      
Harambee Holland      
In de Rechte Straat      
Eva Demaya Stichting      
Kinderhulp Dominicaanse Republiek      
Sympany+   600.000  
Katholiek Dovenpastoraat      
stichting Rhiza      
Vrienden van Nieuw Unicum      
Stichting Vrienden Ashram      
CSVN      
Sahelp      
Marriage Week Nederland      
Humanistisch Verbond      
World Servants      
ATD-Vierde Wereld      
Habitat Nederland      
Foodwatch  164310407996
Hart voor CF      
Gastenverblijven VU medisch centrum      
KOVAMO      
Cycling out of Poverty      
Stille Armen Maastricht      
Stichting 't PraethuysErkenning aangevraagd      
Vrienden van Estrela Nova      
Stichting Philadelphia NamibiŽ      
Eardrop      
Vlinderkind      
NBG (Nederlands Bijbelgenootschap)      
Siriz      
PIMMA      
Wiesje      
Bears in Mind    6.2247.044
Friendship Sports Centre    321.864744.610
Fundaciůn Paz-Holandesa      
Esther Vergeer Foundation 254.185217.673149.973300.228451.905
Dream4Kids      
Zulu Aid      
Stichting BVA      
Manege zonder DrempelsNiet getoetst      
Verburg Charity Foundation      
ProstaatKankerStichting.nl      
Stofwisselkracht      
ME/CVS Stichting Nederland      
IZB      
Edukans   500.000500.000500.000
Vrienden van GGA (God's Golden Acre)      
Nationaal Muziekinstrumenten Fonds      
Light for the World      
LandschappenNL     1.755.000
Help Mij Leven      
FunCare4Kids      
Johanniter Nederland      
Dierenambulance Woudenberg e.o.   694666688
Sanrise Foundation      
Wensstichting SHAMAJO      
Roparun      
Tika Foundation      
RCO FoundationErkenning opgezegd      
DAGV      
Muziekids      
Bartimťus Sonneheerdt      
Vrienden van Pater Peeters      
VPGO      
World Vision      
Vier het Leven      
VSO      
HartpatiŽnten Nederland      
Friends of Young Bethlehem      
Kenya Project Etten-Leur      
DIO      
Kalinga      
Oasebos      
ALAS Rescue Team      
Imena FoundationNiet getoetst      
Stichting Pater Schlooz      
Vrienden van het St Jansdal      
Varend Corso Westland      
ZZZ CBF testNiet getoetst      
Vriendenkring Nederland      
Kerk in Actie      
De Liedjesfabriek      
Nederland-Batam      
WensAmbulance Brabant      
Free a Girl      
Kerstnacht Heerenveen      
Bart de Graaff Foundation      
De Upside van Down      
Elimu Mount ElgonErkenning aangevraagd      
Barcode For Life      
KiBaHomeNiet getoetst      
Stichting Nepal      
Artsen voor Kinderen      
EOF      
Verre Naasten      
ZOA      
Young Africa International      
Haarwensen      
Dierenpiramide      
Faridpur      
Interkerkelijke Stichting EthiopiŽ-Eritrea      
MCNV      
De Pietersberg      
Carrť FondsNiet getoetst 1.007.1996.7146.70292.14257.155
Leger des Heils Fondsenwerving      
Tess   5.1965.2285.370
Shaare Zedek      
Salvatoriaanse Hulpactie      
MissionHouse      
Tekenen voor Kinderen      
Brooke Hospital for Animals Nederland      
Oppepper4all of O4all      
Huidfonds      
Ruby and Rose      
Home of Good Hope      
FloJa Malawi      
MissieNederland      
Jeevan Jyot Nederland      
Stichting Museumpark ArcheonErkenning aangevraagd      
De Natuur en Milieufederaties      
KidsCare Kenia      
Sawasdee      
Nationale Reclasserings Actie (NRA)