Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201220132014201520162017
NOC*NSF48.685.00044.358.00037.682.00035.964.00055.238.000 
DOEN33.842.09431.776.77731.241.41032.416.00037.175.000 
Prins Bernhard Cultuurfonds21.170.69619.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485
Oxfam Novib20.548.00016.975.00015.111.00013.525.00013.500.000 
Oranje Fonds20.053.63630.165.23320.049.80919.611.87520.308.697 
UNICEF15.869.00013.515.00014.411.00016.276.00015.456.000 
Natuurmonumenten14.530.00015.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000
WNF13.525.00013.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000
Artsen zonder Grenzen13.500.00013.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000
Kansfonds10.512.07910.321.64610.444.87117.406.28410.333.300 
VluchtelingenWerk Nederland10.063.0009.595.00010.086.00011.153.00012.259.000 
vfonds9.161.2069.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707
Rode Kruis5.982.0005.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000
Humanitas5.424.6974.894.5956.949.7584.826.0516.610.686 
Het Rijksmuseum Fonds4.403.2453.563.4993.858.9543.671.1063.497.256 
Hivos4.090.0001.350.0002.869.0001.350.0001.350.000 
Cordaid4.022.0002.750.0002.700.0002.700.0004.985.000 
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.600.0003.690.750 
World Press Photo3.220.000502.015500.000500.000500.000 
Greenpeace Nederland3.050.0009.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000
Nationaal Fonds Kinderhulp2.866.7492.767.1792.963.7943.759.5154.386.448 
Plan Nederland2.700.0002.700.0004.701.0003.150.0003.200.000 
Vluchteling2.700.0002.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000
Amref Flying Doctors2.612.4393.481.055925.000900.00010.875.000900.000
KWF Kankerbestrijding2.463.0002.949.0002.356.0002.462.0003.284.000 
Flevo-landschap2.396.216441.247454.308989.0363.381.402 
Natuur en Milieu2.395.8295.301.3822.891.2432.463.3331.931.001 
Terre des Hommes Nederland2.250.0006.973.0412.300.0006.164.1552.279.354 
Van Gogh MuseumNiet getoetst2.233.450     
IVN2.137.3171.925.6312.057.6291.460.8751.368.484 
Liliane Fonds2.062.3162.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000
Nationaal Ouderenfonds2.002.0711.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190
Vogelbescherming Nederland1.838.4011.820.4632.457.7352.690.5383.115.329 
Hartstichting1.837.6681.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030
Maag Lever Darm Stichting1.816.3331.620.2301.726.7202.041.5512.160.244 
Dierenbescherming1.816.0001.814.0001.812.0003.877.0002.146.000 
Mama Cash1.807.360900.000900.0001.589.550900.000 
Johan Cruyff Foundation1.676.7251.693.7251.831.8931.954.0032.713.067 
MauritshuisNiet getoetst1.672.9001.669.8001.631.5001.642.900  
Rutgers1.661.5451.537.9541.400.5961.155.7601.220.586 
Groninger Landschap1.638.000938.000938.000938.000938.000 
Diabetes Fonds1.575.3051.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876
Milieudefensie1.510.0031.735.8601.980.5492.164.4291.810.401 
Longfonds1.460.7421.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311
HandicapNL1.451.4111.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000
Hersenstichting1.442.6931.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623
Reumafonds1.397.0001.357.0001.310.0001.104.0001.305.000 
Kinderpostzegels Nederland1.370.465344.184703.459813.960873.500984.170
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0001.350.0002.470.000 
Peace Parks Foundation1.350.0001.350.00015.747.7951.350.0001.350.000 
War Child1.350.0003.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656
Leprastichting1.350.0003.366.0001.350.0001.375.0001.350.000 
Nierstichting1.318.0001.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000
Zeeuwse Landschap1.284.0004.203.000861.000938.000938.000 
Simavi1.261.000926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000
KNCV Tuberculosefonds1.243.9321.183.4281.075.2701.066.7631.144.439 
Prinses Beatrix Spierfonds1.227.1681.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405
Nederlandse Brandwonden Stichting1.211.3431.023.4821.030.5331.032.1691.085.416 
Hendrick de Keyser1.200.0001.898.000601.0001.801.0001.202.000 
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding)1.190.051868.5291.106.680827.853  
Fonds Psychische Gezondheid1.187.6551.396.9231.141.2821.039.5361.216.909 
Dance4life1.147.750 500.000875.990924.475 
KrŲller-MŁller FondsNiet getoetst1.129.1371.093.2251.068.0451.021.5351.013.553 
Landschap Noord-HollandVerscherpt toezicht1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Fonds Slachtofferhulp1.114.2941.117.5151.926.6391.246.5771.577.591 
IUCN NL1.095.7551.055.681900.000900.0002.006.010 
Jantje Beton1.088.0191.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581
De Noordzee1.000.000     
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000938.000937.000937.000 
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500 
Utrechts Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000 
UAF924.850973.8471.098.5641.075.7691.187.327 
Save the Children916.434907.312900.0002.985.750900.000900.000
ICCO900.0001.350.0002.830.6071.350.0001.350.000 
Max Havelaar900.000900.0001.882.314 1.475.850 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000 
MS Research704.554220.176529.947231.311230.130341.283
Fairfood InternationalNiet getoetst689.094877.746723.551500.000500.000 
De Hollandsche Molen604.370790.243649.146630.497609.116643.922
Free Press Unlimited572.776787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187
De Zonnebloem566.000548.0001.016.000601.000534.000 
Het Concertgebouw Fonds552.1171.098.007500.000695.6561.406.539 
Epilepsiefonds541.096806.747530.882642.065654.023 
Nederlands Cultuurlandschap530.965530.791500.702501.322831.097 
Krajicek Foundation510.5211.445.624417.336635.4552.351.872642.796
Fonds Gehandicaptensport503.929435.086405.903378.405452.241 
Dokters van de Wereld501.806501.585501.559841.888871.601 
Prins Claus Fonds500.000500.0001.080.0001.030.000500.000 
De Vrolijkheid500.000500.000500.000500.000747.383652.135
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000500.000949.782
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000 
ARK500.000900.0002.771.000925.000900.000 
Waddenvereniging500.0002.570.000500.000500.000500.000 
Wilde Ganzen500.000500.000500.0001.875.533650.626 
Openluchtmuseum500.000500.000500.000500.000500.000 
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000 
AAP500.000500.000500.0001.981.250500.000690.776
Solidaridad500.000500.000500.0001.981.250500.000690.776
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000 
The Hunger Project500.000500.000500.000931.648946.546 
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000500.000625.000 
BiD NetworkNiet getoetst500.000500.000500.000500.000500.000 
Right To Play500.000696.883712.596818.512614.816 
Resto VanHarte500.000500.000500.000500.000894.807 
PAX500.000500.000500.0001.000.000789.893 
FairWorkNiet getoetst498.735     
Make-A-Wishģ Nederland487.946419.657396.681417.740718.082503.703
Oogfonds483.849271.408283.352298.890308.977 
CliniClowns456.991346.195321.016282.115249.837222.012
Both ENDSNiet getoetst411.814438.167150.019   
Avalon FoundationNiet getoetst373.838349.841    
HeppieNiet getoetst314.531250.643220.207388.560  
NSGK283.000278.000272.000256.000264.000492.000
Natuur en Milieufederatie Utrecht246.905222.147157.694180.170215.883 
Natuur en Milieufederatie Drenthe229.141205.797165.781146.923124.839 
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)221.023226.703302.799361.055391.260 
Natuur en Milieu Overijssel214.188137.136140.897136.659174.989 
Nationale HoorstichtingNiet getoetst212.368208.210212.362218.875212.424 
Milieufederatie Noord-Holland209.465136.024126.491122.119147.458 
Friese Milieufederatie203.817197.618181.044152.432145.514 
Lezen en SchrijvenNiet getoetst201.638201.121202.403202.131201.419 
Bas van de Goor Foundation201.024202.324205.979206.201205.416 
Jeugdsportfonds en Jeugdcultuurfonds200.000200.000200.000297.202249.751 
Vrienden van het Joods Historisch MuseumNiet getoetst200.000200.000200.000   
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000200.000 
Alzheimer Nederland200.000200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813
Landschapsbeheer FrieslandNiet getoetst194.170194.787187.500187.500158.124 
IKL187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer FlevolandNiet getoetst187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer DrentheNiet getoetst187.500190.914187.499187.500187.500 
Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschap Erfgoed UtrechtNiet getoetst187.500174.429187.500187.357  
Landschapsbeheer Groningen187.475187.500187.500187.500187.500 
Natuur en Milieufederatie Groningen185.929132.030129.094107.930141.267 
Zeeuwse Milieufederatie182.069135.467112.808101.480112.336 
Natuur en Milieufederatie Flevoland178.834158.484117.939101.480112.336 
Brabantse Milieufederatie178.040166.545128.748139.960154.325154.035
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland177.146187.828139.013116.380161.688 
Natuur en Milieufederatie Limburg161.744161.499125.838104.125113.859 
Het Vergeten Kind158.014136.463286.966971.390996.544 
Gelderse Natuur- en Milieufederatie120.000118.000118.000118.000118.000134.420
Landelijke vereniging van WereldwinkelsNiet getoetst115.000115.000116.500   
Rijksmuseum van OudhedenNiet getoetst110.413351.917320.540299.960253.054 
Zeldzame Ziekten FondsNiet getoetst106.601100.000    
IFAW - International Fund for Animal WelfareNiet getoetst21.93620.32820.71616.03815.654 
KNRM8.0006.0005.0005.0004.000 
BataviawerfNiet getoetst7.4476.5184.7775.1845.160 
Europa Kinderhulp5.2576.1516.0315.9715.679 
Kind en Brandwond5.0264.5474.6924.5954.281 
DierenleedNiet getoetst1.682,201.957,50    
NVVSNiet getoetst1.546     
Trombosestichting7937364445.591850 
Kattenbescherming NederlandNiet getoetst751,50     
Fietsersbond253161996  
STRONiet getoetst243210    
Oud in AfrikaNiet getoetst238277